Vacatures 100961-Promovendus-Arts-promovendus-Afbouwstrategieen-voor-de-antidepressiva-venlafaxine-en-paroxeti

Word jij onze nieuwe collega?

solliciteer direct

Over de vacature

 • 36 uur per week
 • Bepaalde tijd
 • Voor de duur van het promotietraject
 • Sluitingsdatum: 16 september 2021
 • Datum eerste gesprek: Week 38 & 39 2021

#wijzijnradboudumc, jij ook?


Functie

Per begin 2022 hebben wij een vacature voor twee promovendi op het onderzoeksproject ‘Afbouwstrategieën voor de antidepressiva venlafaxine en paroxetine: de TEMPO studie’. Dit project richt zich op de vraag hoe je deze twee veelgebruikte antidepressiva het beste kunt afbouwen.

lees meer

Functie

Per begin 2022 hebben wij een vacature voor twee promovendi op het onderzoeksproject ‘Afbouwstrategieën voor de antidepressiva venlafaxine en paroxetine: de TEMPO studie’. Dit project richt zich op de vraag hoe je deze twee veelgebruikte antidepressiva het beste kunt afbouwen.

Antidepressiva zijn veel voorgeschreven medicijnen bij stemmingsklachten die vaak langdurig worden geslikt. Antidepressiva verlagen het risico op een nieuwe depressie, maar lang niet iedereen hoeft deze medicijnen langdurig te gebruiken. Bij 30-40% van die patiënten die hun antidepressivum willen afbouwen lukt dit niet zonder problemen. Vooral bij lagere doseringen (onder de minimaal effectieve dosering) krijgen patiënten onttrekkingsverschijnselen die kunnen lijken op een terugval van depressie. Deze afbouw­problemen kunnen bij alle antidepressiva ontstaan, maar treden vooral op bij de veelgebruikte antidepressiva paroxetine en venlafaxine. Het gevolg is dat mensen niet meer durven te stoppen en antidepressiva blijven slikken.

Een van de grote vragen is hoe iemand het beste kan afbouwen om zo min mogelijk onttrekkingsverschijnselen te krijgen en succesvol te kunnen stoppen. Er zijn twee verschillende afbouwstrategieën: 1) de gebruikelijke afbouw; en 2) graduele afbouw (steeds langzamere afbouw met kleinere doseereenheden). De TEMPO-studie onderzoekt de verschillen tussen deze afbouwstrategieën in het beste wetenschappelijke design: een dubbelblinde gerandomiseerde trial.


De TEMPO trial is een landelijk dubbelblind onderzoek bij patiënten die hersteld zijn van een eerdere depressie, maar nog steeds paroxetine of venlafaxine slikken. Wij kijken of de strategie van afbouwen bepaalt of succesvol afbouwen lukt, maar ook of er verschillen zijn in onttrekkingsklachten en, op langere termijn, of de depressie terugkomt. Daarnaast kijken we naar de kwaliteit van leven en de kosteneffectiviteit. TEMPO zal opheldering geven hoe paroxetine en venlafaxine het beste kunnen worden afgebouwd. Met deze kennis zijn patiënten, artsen én beleidsmakers zeer geholpen. Deze gerandomiseerde trial vult een belangrijke kennislacune en wordt daarom door de patiëntenvereniging, psychiaters, huisartsen, apothekers en zorgverzekeraars ondersteund.

Jouw taken zullen zijn het:

 • Opzetten van de klinische gerandomiseerde multicenter trial, inclusief screening.
 • Helpen opzetten, uitvoeren en analyseren van de behandeling.
 • Schrijven van wetenschappelijk publicaties en andere rapportages over de onderzoeksresultaten.
 • Presenteren en dissemineren van onderzoeksresultaten op (internationale) congressen en bijeenkomsten van stakeholders.
Dit werk zal uitmonden in een proefschrift gebaseerd op internationale, peer-reviewed publicaties. Training in onderzoeksvaardigheden maakt deel uit van de aanstelling als PhD student.


Afdeling

We hebben plek voor twee promovendi. Een bij de afdeling Psychiatrie van Amsterdam UMC, locatie VUmc, en een bij de afdeling Psychiatrie van het Radboudumc.

lees meer

Afdeling

We hebben plek voor twee promovendi. Een bij de afdeling Psychiatrie van Amsterdam UMC, locatie VUmc, en een bij de afdeling Psychiatrie van het Radboudumc.

Psychiatrie Amsterdam UMC
De afdeling Psychiatrie van Amsterdam UMC, locatie VUmc, werkt nauw samen met GGZ inGeest op gebied van onderzoek, onderwijs en academische patiëntenzorg. Deze unieke samenwerking levert hoogwaardig onderzoek die de maatschappelijke impact van psychiatrische stoornissen onderzoeken. Er is veel aandacht voor klinische interventiestudies uit onderzoek naar de effecten van (innovatieve) behandelingen voor ernstige depressies en angststoornissen. Ons onderzoek is ingebed bij twee onderzoeksinstituten: Amsterdam Public Health en Amsterdam Neuroscience.

Op de afdeling werken ongeveer 150 onderzoekers uit verschillende disciplines samen (o.a. psychiatrie, psychologie, gezondheidswetenschappen). Binnen de afdeling Psychiatrie loopt al de OPERA-studie die onderzoekt wanneer je het beste kunt stoppen met antidepressiva. Binnen GGZ inGeest is recent de Afbouwpoli Antidepressiva gestart om zorg op maat mogelijk te maken voor het afbouwen van antidepressiva. Meer informatie over onze afdeling? Bezoek de website van onze afdeling!

Psychiatrie Radboudumc
Op de afdeling Psychiatrie van het Radboudumc, locatie Radboudumc, bieden we zorg aan moeilijk diagnosticeer-bare en behandelbare psychiatrische patiënten. Vaak gaat het om complexe problematiek door het gelijktijdig voorkomen van psychiatrisch stoornissen met somatische (lichamelijke) aandoeningen. Binnen onze afdeling is speciale expertise op het gebied van stemmingsstoornissen, ontwikkelingsstoornissen en verslaving (pijnstillers en kalmeringsmiddelen). Ons onderzoek richt zich ook op deze aandoeningen. Hierbij hebben wij een uitstekende samenwerking met de afdelingen Farmacologie en Eerstelijnsgeneeskunde en het Donders Institute for Brain, Cognition and Behavior, wat de mogelijkheden voor respectievelijk toegepast en translationeel onderzoek vergroot.

Voor dit promotietraject zal je samenwerken met een divers projectteam bestaande uit psychiaters, huisartsen, apothekers, onderzoekers en ervaringsdeskundigen, en samenwerken met onderzoekers die internationaal leidend zijn in onderzoek naar depressie.

 


Profiel

Wij zijn op zoek naar een enthousiaste en ambitieuze onderzoeker met aantoonbare wetenschappelijke en klinische belangstelling en een sterke motivatie om te promoveren. Je hebt tevens een sterke interesse in depressieve stoornissen en het verbeteren van de zorg voor deze patienten en het stoppen...

lees meer

Profiel

Wij zijn op zoek naar een enthousiaste en ambitieuze onderzoeker met aantoonbare wetenschappelijke en klinische belangstelling en een sterke motivatie om te promoveren. Je hebt tevens een sterke interesse in depressieve stoornissen en het verbeteren van de zorg voor deze patienten en het stoppen van antidepressiva. Aantoonbare onderzoekservaring strekt tot aanbeveling. Vooral artsen en apothekers (in opleiding) wordt aangemoedigd te solliciteren.

Aangezien je mede verantwoordelijk zal zijn voor het onderhouden van contact met cliënten en stakeholders binnen dit onderzoek, is het van belang dat je goed kunt samenwerken in een team en over goede sociale vaardigheden beschikt, maar ook zelfstandig kan werken. Daarnaast zal je verantwoordelijk zijn voor de dagelijkse uitvoering van het project, contact onderhouden met alle betrokken partijen, trainen van veldwerkers/behandelaars, feedback vragen aan patiënten en zal ook medeverantwoordelijk zijn voor de dataverwerking, analyses en rapportage. De wetenschappelijke artikelen voortkomend uit dit project zullen uiteindelijk gecombineerd worden in een proefschrift.

Daarnaast voldoe je aan de volgende kwaliteiten en vereisten:

 • Een afgeronde(onderzoeks) master in geneeskunde, farmacie of een andere gerelateerde master.
 • Affiniteit met klinisch onderzoek en zorg voor antidepressiva.
 • Je hebt excellente communicatie vaardigheden in zowel Engels als het Nederlands (in woord en spraak).
 • Je hebt ervaring met kwantitatieve (en kwalitatieve) onderzoek en ervaring met SPSS.
 • Enige kennis van R of een andere programmeer taal is een pré. 
Ben jij nauwkeurig in je werk en kan jij je met jouw analystische vaardigheden helemaal vinden in bovengenoemde omschrijving? Dan zien wij jouw sollicitatie graag tegemoet!

Laten we kennismaken


Arbeids­voorwaarden

Afhankelijk van kennis en ervaring wordt de inschaling bepaald. Voor kandidaten met een afgeronde master Geneeskunde is de inschaling in schaal 10 (min € 2911 - max € 4615 bruto per maand bij volledig dienstverband). Voor kandidaten zonder afgeronde master Geneeskunde geldt inschaling in...

lees meer

Arbeids­voorwaarden

Afhankelijk van kennis en ervaring wordt de inschaling bepaald. Voor kandidaten met een afgeronde master Geneeskunde is de inschaling in schaal 10 (min € 2911 - max € 4615 bruto per maand bij volledig dienstverband). Voor kandidaten zonder afgeronde master Geneeskunde geldt inschaling in salarisschaal 10A (min € 2495 - max € 3196 bruto per maand bij volledig dienstverband). 

Werken bij het Radboudumc betekent dat je voorop loopt en samen werkt aan de gezondheidszorg van de toekomst. Maar er is meer. Onze secundaire arbeidsvoorwaarden mogen er namelijk zijn. Helemaal op jou afgestemd dankzij ons keuzemodel arbeidsvoorwaarden. In het Radboudumc krijg je het vertrouwen en neem je verantwoordelijkheid om het samen voor elkaar te krijgen. Wij zorgen voor jaarlijkse opleidingen, zowel vakinhoudelijk als op persoonlijk vlak.

 • Naast je maandelijkse salaris en een jaarlijkse vakantie-uitkering van 8% ontvang je een eindejaarsuitkering van 8,3%.
 • Op basis van een 36-urige werkweek heb je recht op ongeveer 168 uur vakantie (ruim 23 dagen) per jaar.
 • Het Radboudumc betaalt 70% van de pensioenpremie. De rest van de premie betaal je zelf via je brutosalaris.
 • Korting op je zorgverzekering. Je kunt gebruik maken van twee collectieve ziektekostenverzekeringen: UMC Zorgverzekering en CZ collectief.
Naast onze arbeidsvoorwaarden bieden we medewerkers ook verschillende andere aantrekkelijke faciliteiten zoals kinderopvang en sportvoorzieningen. Wil je meer weten? Bekijk ook eens de Cao umc.


Sollicitatie­procedure

Graag ontvangen we je sollicitatie vóór 16 september 2021. We nemen daarna snel contact met je op. De eerste gespreksronde vindt plaats in week 38 of 39 2021. Fijn als je hier alvast rekening mee houdt.

lees meer

Sollicitatie­procedure

Graag ontvangen we je sollicitatie vóór 16 september 2021. We nemen daarna snel contact met je op. De eerste gespreksronde vindt plaats in week 38 of 39 2021. Fijn als je hier alvast rekening mee houdt.

Wat kun je verder verwachten?

Bij indiensttreding vragen wij een verklaring omtrent gedrag (VOG) en vindt er, afhankelijk van de functie, een screening plaats. Hiervoor hoef je niets te doen, we vertellen je op een later moment meer.

Het Radboudumc is een werkgever waar iedereen welkom is. Iedere collega brengt waardevolle ervaring, expertise en creativiteit mee. Wij geloven in de meerwaarde van een diverse en inclusieve organisatie. #wijzijnradboudumc

Lees meer over onze sollicitatieprocedure of bekijk de veelgestelde vragen.

Wij werven zelf voor deze vacature. Acquisitie wordt niet op prijs gesteld, maar delen in je netwerk wel.


Contact

Heb je nog vragen over deze functie, neem dan contact op met dr. Erik Ruhe , psychiaterin het Radboudumc, via 06 51 50 81 97, of dr. Christiaan Vinkers , psychiater in het VUMC, via (020) 788 46 66. Voor solliciteren gebruik de knop ‘solliciteer direct’.

lees meer

Contact

Heb je nog vragen over deze functie, neem dan contact op met dr. Erik Ruhe, psychiaterin het Radboudumc, via 06 51 50 81 97, of dr. Christiaan Vinkers, psychiater in het VUMC, via (020) 788 46 66. Voor solliciteren gebruik de knop ‘solliciteer direct’.

Is solliciteren nog een stap te ver, maar ben jij wel benieuwd wat het betekent om in deze functie te werken bij het Radboudumc? Neem dan ter oriëntatie eens contact op met de hierboven genoemde collega. Heb je een andere vraag? Bekijk dan onze pagina veelgestelde vragen.

Vind de baan die bij je past


Alle vacatures

Bekijk ook andere interessante functies naar vacatures

Job alert

Geen vacature missen? Ontvang onze nieuwste vacatures direct in je mailbox! aanmelden