Vacatures 61961-Oncologie-verpleegkundige

 • 28-32 uur per week
 • Bepaalde tijd
 • 1 jaar, met uitzicht op een contract voor onbepaalde tijd
 • Publicatiedatum: 14 januari 2019
 • Sluitingsdatum: 15 maart 2019
 • Schaal 7/8A: max € 46226 bruto per jaar bij volledig dienstverband (incl. vakantiegeld en eindejaarsuitkering)
solliciteer naar functie

Functieomschrijving

Het verschil maken voor patiënten met diverse en meest uitzonderlijke oncologische aandoeningen.
Als oncologie verpleegkundige bij het Radboudumc werk je op een academische afdeling met palliatieve, oncologische en nucleaire zorg onder één dak. Je hebt dagelijks te maken met uitzonderlijke aandoeningen en heel diverse patiënten(groepen) die geregeld elders niet (meer) behandeld kunnen worden. Patiënten waarbij je als verpleegkundige echt het verschil maakt.

We behandelen veel bijzondere tumoren, waaronder bottumoren, uitgezaaide melanomen, hoofd-/halstumoren, sarcomen en testiscarcinomen. Het specifieke en vaak complexe karakter van de ziektebeelden maakt dat voor elke patiënt behandelpaden ‘op maat’ worden uitgestippeld en dat je werk weinig gestandaardiseerd is. Bovendien werk je zowel in de kliniek als op de dagbehandeling, waar je bijvoorbeeld zelf ook patiëntenspreekuren doet. Dit alles zorgt voor veel afwisseling en diepgang, maar stelt ook hoge eisen aan je kennis en aan je vaardigheden. Op de afdeling bieden wij leeftijdspecifieke zorg, zowel aan ouderen als aan jongeren. Het feit dat een deel van de tumoren die we behandelen veel bij jongeren voorkomt, maakt dat je ook te maken hebt met patiënten die nog midden in het leven staan. Dit vraagt veel van je inlevingsvermogen en creativiteit, maar zorgt daarnaast voor nog meer voldoening in je werk. Ook omdat jongeren vaak lang bij ons onder behandeling zijn en je daardoor een hechte band opbouwt. Verder werken wij multidisciplinair; dat wil zeggen dat we in de breedste zin de behandeling van patiënten met alle betrokkenen in reguliere MDO overleggen bespreken en met verschillende disciplines samenwerken. Daardoor kun je de (na-)zorg voor de patiënt beter organiseren en leer je veel van anderen. Bovendien heb je zo alle ruimte om ook jouw kennis, ervaring en inzichten in te brengen.

Profiel

Een betrokken team dat helpt om de juiste keuzes te (kunnen) maken samen met de patiënt.
Je hebt je studie mbo-v of hbo-v afgerond, aangevuld met actuele en relevante werkervaring als verpleegkundige op een aan oncologie relevante afdeling. Bijvoorkeur beschik je al over de oncologie aantekening / opleiding, maar bent minimaal gemotiveerd om deze op redelijke termijn te gaan halen. Je kunt je als geen ander inleven in wat patiënten en collega’s bezighoudt en je kunt daar uitstekend op inspelen. Je bent namelijk van nature invoelend, oprecht betrokken en je stelt je open voor mensen om je heen. In je werk neem je altijd de wensen en behoeften van de patiënt als uitgangspunt; de vastgestelde behandeling beschouw je daarbij als kader.

Naast de medische zorgtaken, denk en handel je ook actief mee in de processen rondom de feitelijke zorg. Dit in vaak complexe en emotionele patiëntsituaties. Als je vanuit je deskundige klinische blik in combinatie met je menselijke inschattingsvermogen van mening bent dat de behandeling niet langer aansluit bij de werkelijke bedoeling (de beste zorg voor de patiënt) ga je daarover met de arts in gesprek. En dat op basis van feitelijke argumenten. Dit vraagt naast constructieve assertiviteit ook heel wat van je analytisch en communicatief vermogen. Intensief en opbouwend samenwerken met collega’s zie je daarom als voorwaarde voor het kunnen leveren van de beste persoonsgerichte zorg aan patiënten. Daarin aarzel je niet om zo nodig ook je eigen grenzen aan te geven.

Verder ben je ambitieus en nieuwsgierig; je wilt jezelf continu zowel vakinhoudelijk als persoonlijk blijven ontwikkelen en je schrikt niet van complexiteit en vernieuwing in je werk. Je beschikt daarnaast over een flinke dosis relativeringsvermogen, humor is voor jou belangrijk, je staat stevig in je schoenen en je steekt je mening niet onder stoelen of banken. Je bent bovendien zeer flexibel als dingen anders lopen dan gepland, je werkt nauwkeurig en gedisciplineerd en je kunt ook onder druk prima presteren.

Tot slot herken je jezelf in de Radboud manier van werken.

Organisatie

Midden in de academische innovatie, dus maximale impact op ontwikkeling in je vakgebied.

Als oncologie verpleegkundige kom je te werken binnen de afdeling E30 van de afdeling Medische Oncologie van het Radboudumc. Deze afdeling bestaat uit de kliniek, de dagverpleging en de polikliniek en maakt deel uit van het Regionaal Universitair Centrum Oncologie. Voor palliatieve zorg hebben we binnen onze afdeling gelabelde bedden en we hebben drie kamers voor nucleaire behandeling. Het team als geheel bestaat uit artsen, verpleegkundigen en verpleegassistenten. Secretaresses, voedingsassistenten, zorghulpen, gastvrouwen en facilitair medewerkers ondersteunen hen. Je werkt met een erg betrokken team van circa 40 verpleegkundigen en 7 verpleegassistenten/verpleeghulpen hard en gedisciplineerd aan de beste zorg voor en samen met patiënten.
 
Heb jij een patiënt waarvoor je vandaag het verschil kunt en wilt maken, dan nemen de collega’s in goed overleg je overige zorgtaken over. Zo kun jij voor de patiënt, de familie en uiteindelijk ook voor jezelf doen waar de situatie om vraagt. We zijn heel professioneel in ons werk, maar naast het werk doen we ook regelmatig dingen samen. Onderling zijn we erg open, we geven elkaar zoveel mogelijk eerlijke feedback, maar we vangen elkaar ook op als dat nodig is; bijvoorbeeld als iemand van ons het moeilijk heeft met een patiënt die net is overleden en waar een lange en goede band mee bestond. Natuurlijk zien we veel verdriet om ons heen, maar tegelijkertijd wordt er bij ons veel gelachen en helpen we elkaar ook om dingen te relativeren. We verwachten van elkaar dat iemand die ergens mee zit daarover durft te praten, maar we respecteren ook ieders persoonlijkheid en laten iedereen in zijn of haar waarde.

Als oncologie verpleegkundige bij het Radboudumc sta je bovendien dagelijks midden in de academische innovatie. Binnen onze afdeling wordt vanuit onderzoek/studies doorlopend gewerkt aan nieuwe en nog betere behandelmethoden die in veel gevallen een laatste strohalm voor patiënten betekenen. Je bent daardoor direct betrokken bij de ontwikkeling van de standaard van morgen in oncologie en je loopt zo steeds voorop in je vakgebied. Ook in andere opzichten werken we continu aan het verbeteren van de zorg. Zo zijn wij bijvoorbeeld baanbrekend in het vormgeven van aandacht voor de spirituele achtergrond en interesses van patiënten.

Het Radboudumc
Het Radboudumc wil voorop lopen in de ontwikkeling van duurzame, innovatieve en betaalbare gezondheidszorg. En daarmee aan de gezondheid van mens en maatschappij in Nederland en daarbuiten. Onze missie is dan ook: To have a significant impact on healthcare. Bekijk zelf hoe dat zich uit in onze strategie.

Lees meer over wat werken bij het Radboudumc betekent en hoe jij daaraan kan bijdragen.

Arbeidsvoorwaarden

Afhankelijk van kennis en ervaring vindt inschaling plaats in schaal 7 (maximaal € 2.996) of schaal 8a (maximaal € 3.202) bruto per maand op basis van een volledig dienstverband.

Bij indiensttreding vragen wij om een verklaring omtrent gedrag (VOG) en vindt er een screening plaats op basis van het aangeleverde cv. De procedure hiervoor verloopt via de afdeling HR van het Radboudumc. 
 
Lees meer over de arbeidsvoorwaarden en sollicitatieprocedure binnen het Radboudumc.

Opmerkingen en contactinformatie

Voor alle aanvullende vragen over de functie kun je contact opnemen met Trudy Lamers of Marloes van Heijster, beide operationeel leidinggevende via (024) 361 89 90

Acquisitie naar aanleiding van onze vacatures stellen wij niet op prijs.

solliciteer naar functie

meer informatie


Onze strategie persoonsgericht en innovatief

Het Radboudumc wil voorop lopen in het vormgeven van de gezondheidszorg van de toekomst. lees meer

Solliciteren bij het Radboudumc

 • Wat kun je verwachten als je solliciteert bij het Radboudumc?

  lees meer


Werken bij het Radboudumc

 • De Radboud manier van werken wordt gedreven door de missie, visie en kernwaarden van het Radboudumc.

  lees meer