Ahmed Marcouch, burgemeester van de gemeente Arnhem, is benoemd tot nieuwe voorzitter van The Economic Board van de regio Arnhem - Nijmegen, met Wageningen. Hij neemt het stokje over van de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls die in januari voorzitter is geworden van de vernieuwde versterkte samenwerking van achttien regiogemeenten, de Groene Metropoolregio Arnhem - Nijmegen, die mede door Marcouch tot stand kwam.
De impact van de coronacrisis is groot en raakt de levens van inwoners en ondernemers. Marcouch ziet hierin een belangrijke taak voor hemzelf en voor The Economic Board weggelegd: “Juist nu veel inwoners en ondernemers inzitten over hun gezondheid, hun werk en inkomen is zekerheid en een sterke economie van groot belang zodat voldoende banen blijven bestaan en ook weer nieuwe banen ontstaan. De komende jaren zal ik mij samen met mijn zeventien medeboardleden vanuit bedrijven, kennisinstellingen en overheden hardmaken voor een sterke en aantrekkelijke regio die zorgt voor investeringen, meer banen en een beter, gezonder en duurzaam leven voor haar inwoners. Met deze samenwerking innoveren we ons - als grootste stedelijke regio buiten de Randstad met één miljoen inwoners - de crisis uit en groeien verder uit als nationale en internationale economische duurzame motor.”
Samen bereiken we meer
Sigrid Helbig, directeur van The Economic Board, is blij met Marcouch als nieuwe voorzitter. “Marcouch heeft zich als voormalige voorzitter van de Regio Arnhem Nijmegen een warme ambassadeur van regionale samenwerking getoond. Daarnaast is Marcouch een stevige bestuurder, een boegbeeld én een heel actieve communicator met een groot bereik. The Economic Board heeft de afgelopen vijf jaar al veel innovaties onder de aandacht gebracht, maar daar is vanuit gezamenlijkheid en richting de buitenwereld nog winst te behalen. Lifeport is de verzamelnaam die we in het leven hebben geroepen om alle innovaties op gebied van Food, Health en Energy die in de regio tot stand komen, naar buiten toe een herkenbaar gezicht te geven. Dat lukt al maar kan nog beter. Willen we écht een aantrekkelijke partner zijn voor investeerders, bedrijven en instellingen, voor Den Haag en Brussel, dan moeten we nu doorpakken en met z’n allen het economisch profiel van de regio één gezicht geven. Daar kan Marcouch als voorzitter een belangrijke rol in spelen. We hebben daar al onze partners bij nodig. Alleen samen bereiken we meer.”
Aanjager
The Economic Board is in 2016 gestart vanuit het doel om de economische ontwikkeling in de regio aan te jagen en het bedrijfsleven, kennisinstellingen en overheden aan elkaar te verbinden. The Economic Board communiceert over het bijzondere potentieel van de regio en bundelt deze verhalen onder de noemer van Lifeport. De focus bij haar activiteiten ligt op de speersectoren Food, Health en Energy en de cross-overs daartussen. Hier liggen de beste kansen voor innovatie, meer business en meer werkgelegenheid. Kijk voor meer informatie op www.theeconomicboard.com.
-
Meer weten over deze onderwerpen? Klik dan via onderstaande buttons door naar meer nieuws.
Meer nieuws
.jpg.aspx?width=400&height=237&ext=.jpg&type=BlockColumn1Zoom1)
Nieuw lab voor AI in gezondheid, gedrag en voeding
12 februari 2021 Het nationale Innovation Center for Artificial Intelligence (ICAI) opent een nieuw lab gericht op gezondheid, gedrag en voeding. Bij dit nieuwe OnePlanet ICAI-lab for Precision Health, Nutrition and Behavior zijn Radboud Universiteit, Wageningen en Radboudumc betrokken. lees meer
Tuberculosevaccin biedt kwetsbare ouderen geen bescherming tegen COVID-19 Eerste resultaten BCG-PRIME studie
18 januari 2021 Het BCG-vaccin biedt kwetsbare ouderen geen bescherming tegen ziekteverschijnselen door COVID-19. Dat zijn de eerste resultaten van de BCG-PRIME studie onder 6132 kwetsbare patiënten van 60 jaar en ouder. lees meer.aspx?width=674&height=401&ext=.jpg&type=BlockColumn1Zoom1)
Wanneer is virtueel realistisch genoeg? Vijfde aflevering podcast 'AI for Life'
8 januari 2021 In de vijfde aflevering van de podcastserie 'AI for Life' aandacht voor het gebruik van ‘virtual agents’ om mensen te trainen en voor te bereiden op concrete werksituaties. lees meer
Angst en depressie bij zwangere vrouwen blijven vaak onbesproken
16 december 2020 Verloskundigen kunnen een belangrijke rol spelen in het bespreekbaar en behandelbaar maken van het probleem. lees meer
Jorik Nonnekes ontvangt KNAW Early Career Award
10 november 2020 Jorik Nonnekes, revalidatiearts in het Radboudumc en de Sint Maartenskliniek, is een van de twaalf jonge onderzoekers die een KNAW Early Career Award hebben ontvangen. lees meer