Het Radboudumc Expertisecentrum voor Mindfulness bood onlangs een unieke kans aan voor GGZ professionals, om deel te nemen aan een versneld opleidingstraject tot Mindfulnesstrainer. Deze mogelijkheid komt voort vanuit het Leefstijl in de Zorg project, gesubsidieerd door Zonmw, waarin de implementatie van Mindfulness Based Cognitieve Therapie in de GGZ onderzocht wordt. Hier kwam uit dat het huidige format van de opleiding voor GGZ zorgverleners een belemmering vormt om mindfulness trainer te worden vanwege de intensiteit en lengte. Hierdoor hebben wij een versneld opleidingstraject ontwikkeld, waarin deelnemers vanuit Pro Persona, Lentis, GGZ inGeest en Radboudumc aan meedoen.
De opleiding wordt gegeven door Marieke Brok, Anne Speckens en Nicole Schoonbrood en vindt plaats op een prachtige locatie omringd door natuur, de Poort in Groesbeek. Onlangs zijn we van start gegaan met een groep van 18 enthousiaste deelnemers. Er werden al mooie ideeën uitgewisseld over kansen en mogelijkheden rondom de implementatie van MBCT in het werkveld.
We kijken uit naar de komende weekenden!
Donderdag 19 maart: gewijzigde zorg door actiedag in het Radboudumc
Aanstaande donderdag is er in het Radboudumc een actiedag van medisch specialisten. Er wordt op meerdere afdelingen gewerkt alsof het weekend is: dan wordt er minder zorg verleend. Dit kan gevolgen hebben voor uw afspraak of opname.
Wat betekent dit voor u? Lees het op: Vakbonden LAD en FBZ organiseren actiedag in Radboudumc.