Nieuws MRSA-bacterie op twee Intensive Care units UMC St Radboud

26 oktober 2012
 

Bij patiënten die op twee van de zeven Intensive Care units van het UMC St Radboud liggen of hebben gelegen is MRSA geconstateerd. Het gaat om acht patiënten. Alle noodzakelijke maatregelen om verdere verspreiding van de MRSA-bacterie tegen te gaan, zijn getroffen. Patiënten en familieleden zijn geïnformeerd en uit voorzorg worden momenteel patiënten, medewerkers en andere betrokken zorgverleners die mogelijk zijn blootgesteld, getest.
 

 

Nieuwe patiënten worden uit voorzorg opgenomen op de andere Intensive Care units totdat het besmettingsgevaar is geweken. De patiëntenzorg kan worden voortgezet. Voor overige patiënten en bezoekers zijn geen extra maatregelen nodig.

MRSA staat voor Methicilline Resistente Staphylococcus aureus (MRSA). Deze Staphylococcus aureus veroorzaakt gewoonlijk geen probleem. Bij mensen die MRSA bij zich dragen, bestaat er een minimaal risico op het ontstaan van een infectie. Bij kwetsbare patiënten is dat risico, vanwege verminderde weerstand, groter. Het is in Nederland beleid om MRSA uit ziekenhuizen te weren en dus onmiddellijk maatregelen te nemen. Mocht zich een infectie voordoen, dan is deze te behandelen met heel specifieke antibiotica. Zie voor meer informatie de folder MRSA.

Meer nieuws

  • Medewerkers
  • Intranet