Zondag 31 oktober deelden de 8 afdelingshoofden van de universitaire ICs hun zorg over de situatie met betrekking tot het toenemend aantal besmettingen met Covid-19 en IC-capaciteit in deze verklaring:
Als afdelingshoofden van de universitaire intensivecareafdelingen voor volwassenen hebben we met alle zorgprofessionals samen al ruim anderhalf jaar het uiterste gedaan om iedereen die dat nodig had de juiste IC-zorg te geven.
We zoeken nu de media omdat het water aan de lippen staat. De vraag om IC-capaciteit zal de komende weken (te) groot worden. Wij vrezen dat we onze verantwoordelijkheid niet meer kunnen waarmaken en niet meer iedereen de juiste IC-zorg, zoals we dat gewend waren, kunnen geven. Het beoogde aantal IC-bedden van 1350 achten wij niet haalbaar. Met de verwachte 700 covid-patiënten op de IC zijn er daarnaast te weinig IC-bedden over voor niet-covid-zorg, zoals b.v. hartoperaties, kankeroperaties of ongevallen.
We roepen daarom iedere Nederlander op om te doen wat in zijn/haar positie mogelijk is om het aantal besmettingen sterk te verminderen. Dat geldt voor het kabinet en de Tweede Kamer maar ook voor alle burgers zelf.
Prof. Dr. D. van Dijk, UMCU
Prof. Dr. A.R.J. Girbes, Amsterdam UMC/VUMC
Prof. Dr. D.A.M.P.J. Gommers, EMC
Prof. Dr. J. G. van der Hoeven, Radboudumc
Prof. Dr. J. C. C. van der Horst, MUMC
Prof. Dr. E. de Jonge, LUMC
Prof. Dr. P.H.J. van der Voort, UMCG
Prof. Dr. M. B. Vroom, Amsterdam UMC/AMC
-
Meer weten over deze onderwerpen? Klik dan via onderstaande buttons door naar meer nieuws.
Meer nieuws
.aspx?width=800&height=533&ext=.jpg&type=BlockColumn1Zoom1)
Nieuwe test voor lymeziekte niet betrouwbaar
15 juni 2022Amsterdam UMC, RIVM en Radboudumc publiceren studieresultaten in The Lancet Infectious Diseases
lees meer
Eiwitcomplex reguleert beslissing van cellen richting placenta of foetus in menselijke embryo’s Stamcelbiologen ontrafelen hoe DNA wordt gereguleerd in vroeg stadium van zwangerschap
14 juni 2022Een internationaal onderzoeksteam heeft ontdekt dat het eiwitcomplex Polycomb (PRC2) een belangrijke rol speelt bij de ontwikkeling van embryonale cellen.
lees meer
Nieuw Europees-Afrikaans partnerschap in strijd tegen placentale malaria Tien miljoen euro voor ADVANCE-VAC4PM-consortium
13 juni 2022Het European Vaccine Initiative (EVI) geeft met wetenschappers uit Afrika en Europa, van onder meer het Radboudumc, leiding aan de wereldwijde inspanningen voor de ontwikkeling van een veilig, betaalbaar en doeltreffend vaccin tegen placentale malaria
lees meer