Onderwijs Alle scholingen Com-mens: een nieuwe logopedische interventie

Over de cursus

Com-mens is een driedaagse cursus voor logopedisten die werken met mensen met beginnende dementie en hun naaste(n).

lees meer

Over de cursus

Com-mens is een driedaagse cursus voor logopedisten (groepsgrootte is maximaal 18) die werken met mensen met beginnende dementie en hun naaste(n). Com-mens is een nieuwe logopedische interventie. De interventie kent een pragmatische, persoonlijke en consistente aanpak die gericht is op het verbeteren van de dagelijkse communicatie tussen de persoon met dementie en zijn naaste(n). Het brengt de communicatie en de betrokkenen van ruis naar rust.

Toolkit

Voor deze aanpak maken we gebruik van een speciaal voor deze interventie ontwikkelde toolkit. Deze bestaat uit ruim twintig mooi vormgegeven, kleurrijke tools die de logopedist in de praktijk gebruikt. Bij de tools kun je onder andere denken aan een dementie-anamnese, observatieformulieren, profielkaarten, een hulpmiddelenwijzer en een set Educatiekaarten Dementie. Bij elke tool wordt een gebruiksaanwijzing geleverd en tijdens de cursus leren we hiermee te werken, onder andere via real-life casuïstiek.

De Com-mens behandeling is wetenschappelijk onderbouwd door logopedist Mariëlle Olthof die haar promotie over de effectiviteit van deze interventie in april 2023 heeft afgerond.

Docenten

Frieda Debets, logopedist Radboudumc Nijmegen

Brenda Bouwmeester, logopedist Verpleeghuis Liemerije Zevenaar

Inschrijven

Ook meedoen? Meld u hier aan.

naar aanmeldformulier

Cursusdata

De cursus van het voorjaar 2024 zit helaas vol. Zodra er nieuwe data bekend is komt dit op deze webpagina en is inschrijven weer mogelijk. Bedankt voor uw begrip.


Meer weten? Neem contact op

Afdeling Revalidatie
Stafsecretariaat Revalidatie

(024) 365 52 86
contactformulier

Opbouw van de cursus

  • Lees hier meer over het programma op dag 1.

    lees meer


    Dag 1

    • Introductie Com-mens interventie en toolkit.
    • Opzet en werkwijze van de eerste behandeling en de rol van de Com-mens logopedist staan centraal.
    • Elke behandelstap wordt in beeld gebracht aan de hand van een casus.

  • Dag 2

    • Werkwijze van het gehele behandeltraject en de inzet van tools staan centraal.
    • We oefenen uitgebreid met het kiezen van de juiste tools en het gebruik daarvan. We zoomen voortdurend in op de hulpvraag.
    • Elke behandelstap wordt in beeld gebracht aan de hand van een casus.

  • Dag 3

    • Dag drie is een intervisiedag.  
    • De verschillende ervaringen met de toolkit worden uitgewisseld. Er ontstaat vaardigheid en zelfvertrouwen in het werken met de tools.
    • Veel ruimte voor het bespreken van casuïstiek die door de cursisten wordt ingebracht.

In het kort

  • De Com-mens cursus vindt plaats ter locatie Van der Valk Hotel Nijmegen-Lent.

    lees meer


    Locatie

    De Com-mens cursus vindt plaats ter locatie Van der Valk Hotel Nijmegen-Lent. 

    Van der Valk Nijmegen-Lent
    Hertog Eduardplein 4
    6663 AN Nijmegen


  • Zo word je toegelaten

    Je werkt op dit moment met mensen met beginnende dementie, want het is belangrijk dat je de technieken tussen de cursusdagen in kunt toepassen en oefenen.

    Basiskennis over dementie is een vereiste, bijvoorbeeld door het gevolgd hebben van studiedagen of de post-hbo cursus Communicatie met mensen met beginnende dementie van de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen (HAN VDO).

  • Medewerkers
  • Intranet