Leefregels en adviezen
Na de operatie zijn er een aantal zaken waar u rekening mee moet houden. Zo mag uw kind de eerste week na de operatie niet fietsen, sporten of zwemmen. lees meerLeefregels en adviezen
Leefregels
- Uw kind mag 24 uur na de operatie weer dagelijks onder de douche of in bad. De eerste dagen mag uw kind niet langer dan 5 minuten in bad of douchen.
- U mag de pleister van de wond verwijderen. Als uw kind het prettig vindt dat er een pleister op het wondje wordt geplakt dan mag u een nieuwe pleister opplakken.
- Als uw kind nog niet zindelijk is, is het belangrijk dat u de eerste dagen vaker de luier verwisselt. Dit maakt de kans op infectie of irritatie zo klein mogelijk.
- De eerste week mag uw kind niet fietsen, niet op een loopfietsje, niet sporten en niet zwemmen.
- Uw kind kan weer naar school als hij of zij zich goed voelt.
- Het is mogelijk dat het operatiegebied de eerste dagen blauw en opgezet is.
- De hechtingen lossen vanzelf op, deze hoeven dus niet verwijderd te worden.
Complicaties
Na de operatie kunnen complicaties optreden. Neem contact op met het ziekenhuis als:- De wond er rood uitziet.
- De wond bloedt.
- De wond gaat ontsteken. Dit kunt u herkennen doordat de wond rood, warm en pijnlijk is.
- De balzak erg opgezet is.
- De pijn niet verdwijnt na gebruik van paracetamol.
Donderdag 19 maart: gewijzigde zorg door actiedag in het Radboudumc
Aanstaande donderdag is er in het Radboudumc een actiedag van medisch specialisten. Er wordt op meerdere afdelingen gewerkt alsof het weekend is: dan wordt er minder zorg verleend. Dit kan gevolgen hebben voor uw afspraak of opname.
Wat betekent dit voor u? Lees het op: Vakbonden LAD en FBZ organiseren actiedag in Radboudumc.